O czym mogę tu przeczytać?

Odpowiedz jest prosta - o atrakcyjności, głównie fizycznej. Będę się starał z punktu widzenia młodego naukowca prezentować ciekawe poglądy teoretyczne i badania. Jeśli pozwoli mi na to czas i siły będę prezentował czytane przeze mnie artykuły i inne ciekawe rzeczy związane z moimi naukowymi zainteresowaniami. Pewnie pojawią się tu również jakieś inne moje komentarze do wydarzeń społeczno-politycznych. Zdecydowałem się że nie będzie to blog o niczym ale raczej odwołujący się do naukowego interpretowania przeze mnie ciekawych dla mnie artykułów, książek, czy wydarzeń społecznych. Nie chcę pisać nie cytując literatury o której pisze dlatego zdecydowałem się że w tekście będę podawał nazwiska i daty zgodnie z APA. Nie jest to jednak artykuł naukowy więc nie zamieszczam żadnej literatury cytowanej poniżej (jeśli ktoś z Was zainteresowany jest literaturą cytowaną proszę o maila z pytaniem o konkretną pozycję bibliograficzną. Życzę miłego czytania, kimkolwiek jesteś... jeśli zostawisz na blogu komentarz, uwagi przemyślenia to będę wdzięczny bo to właśnie jest moim celem.

9.07.2011

Konferencja naukowa "Relationship Development Maintenance and Dissolution”

            7-9 lipca 2011r w Gdańskim Instytucie Psychologii UG odbyła się konferencja zorganizowana przez Wydział Nauk Społecznych UG i  International Association for Relationship Research (IARR). Tytuł konferencji brzmiał ”Relationship Development Maintenance and Dissolution”. Podczas 3 dniowej konferencji uczestnicy w tym moja skromna osoba mieli okazję zapoznać się z ciekawymi prezentacjami w kilku sesjach, wsiąść udział w sesji plakatowej i kilku atrakcjach , które zapewnili uczestnicy. Opłata konferencyjna nie była mała jak na warunki skromnego doktoranta czyli moje ale ku mojej radości i zdumieniu więcej było osób z zagranicy niż z Polski (a przynajmniej liczby te szacowane przeze mnie są porównywalne). Podczas przerw kawowych można było zadać sporo pytań i podyskutować o badaniach a podczas wykładów szlifowałem angielski. Niebywałym wyzwaniem był dla mnie akcent kolegów i koleżanek z Japonii :) Poniżej zamieszczam zdjęcia.


O ile pamiętam ten Pan, którego nazwiska nie pamiętam mówił o podłużnych badaniach par i rozwinięciu programu bostońskiego  badania jakości związków par małżeńskich.
No po tej prezentacji to rozgorzała dyskusja o tym w jaki sposób postrzegane sa związki nieformalne i dlaczego w Polsce jest ich wciąż mniej niż w UE (podobno w europie jest ich 12% a u nas mniej).
Ze wszystkich prezentacji ta była dla mnie najciekawsza, McDonald przedstawiał weryfikację empiryczną hipotezy o tym co dzieje się z zasobami gdy partnerzy wycofują się ze związku. Prezentował ciekawy model ścieżkowy, niestety bez włączenia zmiennej płeć (co raczej jest tu BARDZO ważne). Pokazał on że na przetrwanie związku może wpływać negatywnie wycofanie zasobów i pozytywnie zaangażowanie własnych w oczekiwaniu na wzajemność partnera w tym temacie.
Znalezienie ul. Klinicznej w gdańsku było super, pora na poszukiwanie ul. Społecznej :)
Mój plakat na tle uczestników sesji posterowej, Po drugiej stronie miałem konkurencje sympatycznego kolegi z Japonii.




1 komentarz:

Agn... pisze...

Bardzo interesujące :) lubię tu wpadać :) bo można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć :P
pozdrawiam serdecznie :P