O czym mogę tu przeczytać?

Odpowiedz jest prosta - o atrakcyjności, głównie fizycznej. Będę się starał z punktu widzenia młodego naukowca prezentować ciekawe poglądy teoretyczne i badania. Jeśli pozwoli mi na to czas i siły będę prezentował czytane przeze mnie artykuły i inne ciekawe rzeczy związane z moimi naukowymi zainteresowaniami. Pewnie pojawią się tu również jakieś inne moje komentarze do wydarzeń społeczno-politycznych. Zdecydowałem się że nie będzie to blog o niczym ale raczej odwołujący się do naukowego interpretowania przeze mnie ciekawych dla mnie artykułów, książek, czy wydarzeń społecznych. Nie chcę pisać nie cytując literatury o której pisze dlatego zdecydowałem się że w tekście będę podawał nazwiska i daty zgodnie z APA. Nie jest to jednak artykuł naukowy więc nie zamieszczam żadnej literatury cytowanej poniżej (jeśli ktoś z Was zainteresowany jest literaturą cytowaną proszę o maila z pytaniem o konkretną pozycję bibliograficzną. Życzę miłego czytania, kimkolwiek jesteś... jeśli zostawisz na blogu komentarz, uwagi przemyślenia to będę wdzięczny bo to właśnie jest moim celem.

O mnie


Nazywam się Przemysław Zdybek a moje zainteresowania naukowe to:psychologia społeczna a szczególnie atrakcyjność i jej wyznaczniki, problemy innych orientacji seksualnych, metodologia badań, statystyka, uzależnienia i proces ich terapii i prewencji, psychologia czasu (temporalna). 
           Z wykształcenia jestem psychologiem, w 2006 roku ukończyłem studia magisterskie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. W 2012 roku uzyskałem tytuł doktora nauk społecznych w dziedzinie psychologia społeczna na Uniwersytecie Wrocławskim. Poza pracą dydaktyczną na uczelni jestem czynnym psychoterapeutą uzależnień (choć łączenie tych dwóch aktywności wraz z rodziną jest wyzwaniem). Uzyskałem w 2014 roku certyfikat psychoterapeuty uzależnień PARPA. Staram się łączyć pracę w dziedzinie uzależnień z nauką i w związku z tym prowadzę kilka badań w tym obszarze.

          Zawodowo pracuję jako nauczyciel akademicki w Instytucie Psychologii UO i terapeuta uzależnień WOTUiW Opole, czasem pracuję jako szkoleniowiec i coach (jeśli czasu wystarczy).


Publikacje (w miarę aktualne):

    Zdybek, P. (w druku). Does addiction therapy change the hedonistic temporal orientation and the satisfaction with the patients’ life?
    Zdybek, P. (2014). Is homosexual model of beauty diferent in compare to heterosexual? Empirical study on the role of secondary sexual ornament in face beauty and sexual orientation in mating strategy (eds.). M. Mokrys and S. Badura, Proceedings in Quaesti. The second year of Virtual Multidisciplinary Conference QUAESTI. Zilina: EDIS – Publishing Institution of the University of Zilina (ss.290-294) ISBN 978-80-554-0959-7.
    Krasnodębska, A., Zdybek, P., & Walczak, R. (2014). How does the type of migration influence the social functioning of Polish migrants in the culture of the host country? (s. 49-60) W: J. Gourlay & G. Strohschen. Building Barriers and Bridges: Interculturalism in the 21st Century. ISBN: 978-1-84888-325-3.
    Zdybek, P., Walczak, R. i Zdybek, M. (2012). Historia zwykłego oszustwa. Nieuczciwość akademicka widziana oczami studentów psychologii. Psychologia Społeczna, 3.
    Zdybek, P. (2012). Rola orientacji temporalnej na teraźniejszość w wyjaśnianiu wybranych aspektów zdrowia seksualnego. Acta universitatis Folia Psychologia, 16.
    Oleszkowicz, A. i Zdybek, P. (2009). Psychologia ilości, psychologia jakości. Uzupełniające się spojrzenia. Wrocław: Atut.
    Zdybek, P. i Walczak, R. (2009). Badania nad rzetelnością i trafnością Kwestionariusza Oceny Dobrostanu Psychicznego. W: A. Oleszkowicz i P. Zdybek (red), Psychologia ilości, psychologia jakości. Uzupełniające się spojrzenia. Wrocław: Atut, s.103-120.
    Zdybek, P. (2008). Znaczenie drugorzędowych cech płciowych w ocenie atrakcyjności potencjalnego partnera u osób hetero i homoseksualnych. W: Grzybek, R., Winiecki, P. (red.) Wybrane problemy współczesnej psychologii. Wrocław: Oficyna Wydawnicza Atut.
    Zdybek, P. i Stankiewicz, A. (2008). Aktywizacja postawy patriotycznej w dokonywaniu wyborów konsumenckich. W: Grzybek, R., Winiecki, P. (red.) Wybrane problemy współczesnej psychologii. Wrocław: Oficyna Wydawnicza Atut.
    Biegiesz, M. i Zdybek, P. (2007). Wyzwania psychologii ewolucyjnej. Atrakcyjność a drugorzędowe cechy płciowe u osób hetero i homoseksualnych. W: R. Kasprzak, R. Koc (red.), Wyzwania Współczesnej Psychologii. Bydgoszcz: Wydawnictwo UKW.

Informacje o mnie publikuje w celu zaproszenia do współpracy badawczej. Napisz do mnie jeśli jesteś zainteresowany badaniami z zakresu:
1) atrakcyjności i różnych mechanizmów z nią związanych
2) psychologii społecznej
3)czynników warunkujących skuteczność terapii uzależnień

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawy i sympatyczny blog. Cieszę się, że na niego trafiłam.
Pozdrawiam :)