O czym mogę tu przeczytać?

Odpowiedz jest prosta - o atrakcyjności, głównie fizycznej. Będę się starał z punktu widzenia młodego naukowca prezentować ciekawe poglądy teoretyczne i badania. Jeśli pozwoli mi na to czas i siły będę prezentował czytane przeze mnie artykuły i inne ciekawe rzeczy związane z moimi naukowymi zainteresowaniami. Pewnie pojawią się tu również jakieś inne moje komentarze do wydarzeń społeczno-politycznych. Zdecydowałem się że nie będzie to blog o niczym ale raczej odwołujący się do naukowego interpretowania przeze mnie ciekawych dla mnie artykułów, książek, czy wydarzeń społecznych. Nie chcę pisać nie cytując literatury o której pisze dlatego zdecydowałem się że w tekście będę podawał nazwiska i daty zgodnie z APA. Nie jest to jednak artykuł naukowy więc nie zamieszczam żadnej literatury cytowanej poniżej (jeśli ktoś z Was zainteresowany jest literaturą cytowaną proszę o maila z pytaniem o konkretną pozycję bibliograficzną. Życzę miłego czytania, kimkolwiek jesteś... jeśli zostawisz na blogu komentarz, uwagi przemyślenia to będę wdzięczny bo to właśnie jest moim celem.

Projekty badań

1.  Postrzeganie drugorzędowych cech płciowych osób hetero i homoseksualnych
Testowano tu hipotezę Hamilton i Zuk (1982) mówiącą o znaczeniu drugorzędowych cech płciowych jako sygnału dobrych genów. Powstały z pracy tej dwa artykuły.

2.Badania nad trafnością i rzetelnością nowego narzędzia do oceny jakości życia (Kwestionariusz Oceny Dobrostanu Psychicznego). Tym co wyróżnia je jest opcja pomiaru obiektywnego i subiektywnego wskaźnika jakości życia. Kwestionariusza Oceny Dobrostanu Psychicznego.
Projekt ten prowadzony był wspólnie z Radkiem Walczakiem i zakończył się napisaniem artykułu.

3.Wpływ orientacji temporalnej na ocenianie i postrzeganie atrakcyjności fizycznej (aktualny).
 Obecnie prowadzę badania nad relacją orientacji temporalnej (szczególnie na teraźniejszość) i pewnego rodzaju kryteriów atrakcyjności fizycznej. Za pomocą specjalnie skonstruowanego do tego celu programu ASDS proszę osoby badane o to aby stworzyły najbardziej atrakcyjnego ich zdaniem partnera z uwzględnieniem szeregu cech w budowie twarzy, wagi, wzrostu, tkanki tłuszczowej, proporcji talia - biodra; talia - ramiona; długości nóg i rąk i innych. badania finansowane są z grantu promotorskiego MNiSW. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć pokazujących wstępną fazę prac nad program. Osoba która włożyła dużo pracy od strony technicznej był Emanuel Koczwara, natomiast dużo technicznych uwag co do samego programu poczynił też prof. Szmajke. Wersja finalna umożliwia zmianę cech fizycznych modelu tak aby osoba badana mogła zmieniać rysy twarzy i kształt sylwetki czy nawet pozy w których model stoi. Zdjęcia pochodzą właśnie z programu ASDS (HAD 1.1)


4. Czynniki warunkujące efekty psychoterapii uzależnień
Nad tym pomysłem dopiero myślę i układa mi się w głowie. Generalnie myśl jest prosta ustalenie zmiennych warunkujących skuteczną psychoterapię i ustalenie czynników warunkujących nieskuteczną psychoterapię uzależnień. Czynniki zarówno po stronie pacjenta jak i terapeuty czy ośrodka.



Brak komentarzy: