O czym mogę tu przeczytać?

Odpowiedz jest prosta - o atrakcyjności, głównie fizycznej. Będę się starał z punktu widzenia młodego naukowca prezentować ciekawe poglądy teoretyczne i badania. Jeśli pozwoli mi na to czas i siły będę prezentował czytane przeze mnie artykuły i inne ciekawe rzeczy związane z moimi naukowymi zainteresowaniami. Pewnie pojawią się tu również jakieś inne moje komentarze do wydarzeń społeczno-politycznych. Zdecydowałem się że nie będzie to blog o niczym ale raczej odwołujący się do naukowego interpretowania przeze mnie ciekawych dla mnie artykułów, książek, czy wydarzeń społecznych. Nie chcę pisać nie cytując literatury o której pisze dlatego zdecydowałem się że w tekście będę podawał nazwiska i daty zgodnie z APA. Nie jest to jednak artykuł naukowy więc nie zamieszczam żadnej literatury cytowanej poniżej (jeśli ktoś z Was zainteresowany jest literaturą cytowaną proszę o maila z pytaniem o konkretną pozycję bibliograficzną. Życzę miłego czytania, kimkolwiek jesteś... jeśli zostawisz na blogu komentarz, uwagi przemyślenia to będę wdzięczny bo to właśnie jest moim celem.

Studenci

1) skrypt do zajęć laboratoryjnych ze statystyki - pakiet SPSS skrypt.pdf

2) sylabus metodologia ćw. sem. I .pdf + sem. II.pdf

3) sylabus.pdf oraz zagadnienia do fakultetu z terapii uzależnień: zagadnienia.pdf 

4) sylabus do fakultetu sztuka prowadzenia badań: sylabus.pdf 

5) wyznaczniki pisania prac dla studentów: wyznaczniki.pdf

6) opis psychologicznych mechanizmów uzależnienia wg J. Melibrudy PMU.pdf

7) sylabus z psychometrii sylabus.pdf
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kilka narzędzi do poznania danych i przyjrzenia się pozornie nieistotnym wynikom. Poniżej kilka stron i narzędzi do analizy efektów pośrednich, mediacyjnych, supresyjnych etc.


2)Jak wykryć supresję i inne efekty niewprost? http://www.springerlink.com/content/458r146215h68k21/

3)Przyda się pakiet SPSS, Polecam stronę z której można ściągnąć pakiet SPSS 19 za darmo, legalnie w wersji próbnej oczywiście (http://www.picktorrent.com/torrents/19/spss-19/).

4) O co chodzi w jednej z metod testowania efektów supresyjnych dla danych nieparametrycznych - bootstrapingu http://www.stat.rutgers.edu/home/mxie/RCPapers/bootstrap.pdf

A) dodatkowo manual do bootstrapingu przy pomocy SPSS statistics (link)

5)Moduł AMOS na piechotę z bootstrapingiem A) więc chałupniczo pozostaje analiza kowariancji, regresji i B) ściągnięcie makra z tej strony http://www.afhayes.com/spss-sas-and-mplus-macros-and-code.html .

6) P.s. SPSS to nie jedyny program statystyczny, jest jeszcze SAS, Statistica czy też R, albo PSPP na Linuxa http://statpages.org/javasta2.html

Brak komentarzy: